İstanbul doğumlu, yengeç burcu. 60 lı yıllarda şehir tiyatrolarında 7 sene baş rollerde yer alarak sanat hayatına başladı.

Zamanın en ünlü orkastralarında her lisanda her tür müzik söyleyerek solistlik yaptı. (Yurt dışı ve yurt içi) 1970 te en önemli yarışma olan ALTIN SES yarışmasında arkadaşı Nilüfer ile derece ve ödül aldı.

Sayısız 45 likler yaparak zirveye oturdu. ( Dibi dibi dida Oldu Olanlar, Hangisi, Yandım Aşkınla Ben ) ve daha bir çokları....

1977 de EUROVISION yarışması finalinde grupları ile arkadaşı Nüket DURU, Nilüfer ile ilk üç sırada derece aldı. ( Kendi Grubu Levent, Behiç ALTINDAĞ, şarkı ise "Yaşamaya Bak" idi. ) 1978 de Amerika'ya giderek 15 sene müziğe hem orada, hem burada devam etti.

Kesin dönüşünden sonra AIDS ile mücadelede öncülük yaparak bir ilke daha imza attı. Sayısız hitleri ve ödülleri olan sanatçı 4 sene "SERPİL BARLASLA KURDELE" adlı televizyon programını hazırlayıp sundu.

Her sanatçının bir misyonu olmalı sloganını başlatarak, AIDS konusunda Sağlık Bakanlığı ile de çalışmalarını sürdürmektedir. 30 senesini sanatla geçiren Serpil BARLAS milyonlarca sevenlerinin desteği ile Sahne, Albüm, TV çalışmaları ve Halk içinde sosyal faaliyetlerine devam etmektedir.

En son albümü Tüm hayatından kesitlerle dolu. Kaçırılmaması gereken bir albüm. Müzik marketlerde bulamayanlar Unkapanı Plakçılar Çarşısı /  Majör Müzik Yapım (İstanbul)'dan ısmarlayabilirler. Albüm Adı "EFKARIM TARUMAR".

Ana Sayfa